#1 2011-01-16 08:10:53

 marcin

Administrator

3399176
Call me!
Skąd: Będzin
Zarejestrowany: 2011-01-15
Posty: 518
Punktów :   17 
IDOL: Artur Boruc

Informacje o Futbolu

Tutaj znajdziecie informacje o Futbolu


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://i.imgur.com/lv3dO.jpg

Offline

 

#2 2011-01-16 18:46:58

 marcin

Administrator

3399176
Call me!
Skąd: Będzin
Zarejestrowany: 2011-01-15
Posty: 518
Punktów :   17 
IDOL: Artur Boruc

Re: Informacje o Futbolu

Maor Melikson blisko Wisły Kraków



Wisła doszła do porozumienia w sprawie transferu Maora Meliksona. Pomocnik Hapoelu Beer Sheva w niedzielę ma się pojawić w Krakowie, by przejść testy medyczne.

Po długich negocjacjach dyrektor sportowy krakowian Stan Valckx ustalił z izraelską stroną kwotę odstępnego na 700 tysięcy euro. 4,5-letni kontrakt ma zapewnić Meliksonowi zarobki na poziomie ćwierć miliona euro rocznie.

Władze Hapoelu nie chciały pozbywać się swojego asa, jednak wobec dużej presji ze strony zawodnika, właścicielka klubu Alona Barkat nie mogła powiedzieć "nie".

Jeszcze w sobotni wieczór Melikson rozegrał pełne 90 minut w meczu ligowym przeciwko Maccabi Hajfa. Był to jego 18. występ w bieżących rozgrywkach.

Maor Melikson to ofensywny pomocnik, mogący występować również na skrzydle. Jest kapitanem Hapoelu i ma za sobą debiut w reprezentacji kraju. Na izraelskich boiskach rozegrał dotąd blisko 250 spotkań.

Źródło:Onet.pl


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://i.imgur.com/lv3dO.jpg

Offline

 

#3 2011-01-16 20:13:49

szymek4561

Super Moderator

1121932
Zarejestrowany: 2011-01-16
Posty: 14
Punktów :   

Re: Informacje o Futbolu

Liverpool remisuje z Evertonem



Liverpool zremisował w derby Merseyside z Evertonem po spotkaniu, w którym kibice przeżyli prawdziwą huśtawkę nastrojów. Everton miał szansę na pierwsze od 11 lat zwycięstwo na Anfield jednak ekipę "The Reds" uratował Dirk Kuyt, który pewnie wykorzystał rzut karny.

Gospodarze wyszli na prowadzenie jako pierwsi, gdyż w 29. minucie do siatki trafił Raul Meireles. Portugalczyk fantastycznym strzałem zza pola karnego umieścił piłkę w samym okienku bramki Tima Howarda.

Everton zaliczył na początku drugiej połowy prawdziwe "wejście smoka", gdy w odstępie zaledwie sześciu minut - wpierw doprowadził do remisu, a po chwili wyszedł na prowadzenie. Autorami bramek byli Sylvain Distin, który do siatki trafił głową po rzucie rożnym oraz Jermaine Beckford. Ten z kolei pokonał Pepe Reinę atomowym uderzeniem z pola karnego.

Everton zaskakująco prowadził, jednak gospodarze nie złożyli broni. W 68. minucie sędzia podyktował dla nich "jedenastkę" po tym jak Howard powalił w polu karnym Maxiego Rodrigueza. Z jedenastu metrów nie pomylił się Kuyt, który bardzo mocnym i pewnym uderzeniem po ziemi zmylił interweniującego bramkarza.


Źródło : sport.pl

-----------------------------------

Chociaż tak na marginesie szkoda mi Liverpoolu ;P

Offline

 

#4 2011-01-17 12:31:30

 marcin

Administrator

3399176
Call me!
Skąd: Będzin
Zarejestrowany: 2011-01-15
Posty: 518
Punktów :   17 
IDOL: Artur Boruc

Re: Informacje o Futbolu

Perquis: "Chcę zdążyć na mecz z Francją"



PRZEGLĄD SPORTOWY: Pod koniec listopada odwiedził pana Franciszek Smuda. Miał pan od tego czasu kontakt z nim lub którymś z jego najbliższych współpracowników z reprezentacji Polski?

DAMIEN PERQUIS: Z nikim nie rozmawiałem, poza sekretarką z federacji, ale nie pamiętam, jak się nazywa (dzwoniła poprosić o nadesłanie dokumentów potrzebnych w staraniach o polskie obywatelstwo, co Perquis uczynił - przyp. red.). Nie słyszałem też, by ktoś ze sztabu polskiej kadry niebawem znowu miał do mnie przyjechać. Ale miło wspominam poprzednie spotkanie. Trener powiedział, że zna moje dokonania i będzie śledził moje występy. Mam nadzieję, że mój sposób gry mu się spodobał. Liczę, że zechce mnie w swoim zespole. Zresztą chyba właśnie po to przyjechał.

PS: Mówił, że reprezentacja Polski największy kłopot ma z obrońcami?
Tak, mówił o tym. To samo zresztą od dawna opowiada w prasie. Wiem, jakie wyniki osiąga wasz zespół, ale ostatnio było już lepiej, bo wygraliście z Wybrzeżem Kości Słoniowej. To był zresztą pierwszy mecz waszej drużyny, jaki obejrzałem. I muszę powiedzieć, że podobała mi się gra polskiego zespołu.

PS: Ale nawet w tym spotkaniu straciliśmy gola. W prawie każdym meczu nasi bramkarze wpuszczają jedną, dwie, a bywa że i sześć goli, jak miało to miejsce w spotkaniu z Hiszpanią.
Z Hiszpanią przegrywali ostatnio wszyscy. Wiem, że tak jest, postaram się wam pomóc. Jednak nie oczekujcie, że mam cudowne lekarstwo na to, by polski zespół od razu przestał tracić gole.

PS: Najbardziej na pański debiut w reprezentacji Polski czeka pewnie babcia?
To prawda. Często rozmawiam z nią przez telefon. Bardzo interesuje się tym, kiedy zagram w barwach Polski. A jak mówiłem, to dla niej chcę występować w waszej kadrze. Byłaby z tego dumna. Od dziecka opowiadała mi o Polsce. Pamiętam, że często puszczała mi kasety z polskimi piosenkami.

PS: Wiemy, że pan też uczy się polskiego. Potrafi pan coś powiedzieć w naszym języku?
(Perquis zaczyna mówić po polsku - przyp. red.) „Dzień dobry, dziękuję, pan Fogiel nie jest niski" (towarzyszący nam w rozmowie paryski korespondent „PS" ma ponad 180 cm - przyp. red.). No i znam trochę słownictwa piłkarskiego: (znów po polsku - przyp. red.) „w lewo, w prawo". Co jeszcze? „Jakie, jaka, gdzie". Potrafię trochę liczyć: „jeden, dwa, trzy, cztery". Z gramatyką idzie mi gorzej. Najtrudniejsza jest odmiana czasowników. Trudno jest mi też wymawiać poszczególne słowa.

PS: Gra u nas na przykład taki piłkarz Łukasz Szczoczarz...
Jak? (śmiech). Najtrudniejszym polskim słowem, jakie znam, jest „Scecin".

PS: To teraz spytam o coś po polsku. Kiedy zagra pan dla Polski?
Zbyt szybko pan mówi.

PS: To jeszcze raz, trochę wolniej: kiedy zagra pan dla Polski?
Nadal nie rozumiem (Po chwili powtarza po polsku za Tadeuszem Fogielem - przyp. red.). Niebawem, wszystko zależy od trenera.

PS: To teraz na spokojnie niech już pan odpowie po francusku.
Równie ważne jest załatwienie sprawy z formalnościami. Mam nadzieję, że uda się jeszcze w tym roku. Na szczęście polski zespół gra sporo meczów towarzyskich, więc będzie czas, bym wkomponował się do drużyny. Wiadomo, że chciałbym zagrać na mistrzotwach Europy 2012 i wierzę, że mi się to uda. Na marcowe mecze raczej nie zdążę, ale 9 czerwca Polska gra przecież z Francją...

PS: Czyli jest teoretycznie możliwe, by w tym spotkaniu zagrał pan w barwach naszych rywali. W tym sezonie strzelił pan cztery gole i na pewno we Francji jest pan bardziej znany niż choćby rok temu. Co by pan zrobił, gdyby Laurent Blanc powołał pan do kadry Les Bleus?
Zdania już nie zmienię. Podjąłem decyzję, że chcę grać dla Polski. Dlatego nie przyjąłbym powołania od Blanca.

PS: Czyli nauka polskiego nie pójdzie na marne?
Nie, naprawdę poważnie podchodzę do tego tematu. Zacząłem uczyć się w październiku. Mam po trzy lekcje w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki. Dodatkowo kupiłem sobie książkę do nauki i często wożę ją ze sobą. Teraz też zabrałem ją do Paryża na mecz z PSG i w wolnym czasie zaglądam do niej. Nauka polskiego jest dla mnie ważna. Istotna jest dla mojej przyszłości, ale chcę także, by w tym języku mówiły moje dzieci. Moja córka ciągle po polsku pyta: „kto to jest?".

PS: Może pan powiedzieć coś więcej o swojej rodzinie?
Mam dwoje dzieci, córeczka Paloma ma trzy lata, synek Leandro jest od niej o rok młodszy.

PS: Leandro? To chyba chce pan, by w przyszłości został piłkarzem i czarował kibiców brazylijską techniką.
Zobaczymy, czy zostanie piłkarzem. Chciałem, by syn miał jakieś niepospolite imię i akurat takie mu z żoną wybraliśmy. Z kolei moja żona ma hiszpańskie pochodzenie. W przeciwieństwie do mnie nie ma żadnych związków z Polską.

PS: Jak pan myśli, kto lepiej mówi po polsku, pan czy Ludovic Obraniak?
Z Ludo często rozmawiam, ale po francusku, więc nie wiem, jak on radzi sobie z polskim. Jednak ma tę przewagę, że był już kilka razy w waszym kraju, chociażby na zgrupowaniach reprezentacji, więc wydaje mi się, że mówi lepiej ode mnie.

PS: Jest pan obecnie najskuteczniejszym obrońcą Ligue 1. Może niebawem zwróci na pana uwagę jakiś mocniejszy klub? Myśli pan o transferze?
Przez długi czas całkiem dobrze szło nam w lidze i gdybyśmy grali tak do końca sezonu, byłoby łatwiej otworzyć sobie drzwi do mocniejszego klubu. Może więc latem rzeczywiście gdzieś się przeprowadzę.

PS: Ostatnio Sochaux radzi sobie jednak gorzej. Przegraliście z PSG, zdobyliście punkt w czterech spotkaniach, na wyjazdach wywalczyliście tylko cztery oczka.
W meczu z PSG szybko straciliśmy gola, po tym jak sami strzeliliśmy, i niestety nie udało nam się utrzymać dobrego wyniku. Faktycznie, mamy problem z meczami wyjazdowymi, trudno mi wytłumaczyć, skąd się to bierze.

PS: Jaka jest pana wymarzona liga?
Premier League.

PS: Bo świetnie gra pan głową?
Nie tylko. Angielska piłka bardzo mi się podoba.

PS: O polskiej lidze na pewno pan nie marzy, ale czy przynajmniej śledzi pan jej rozgrywki? Wie pan, kto prowadzi?
Zapewne Lech Poznań.

PS: No to muszę panu powiedzieć, że niezupełnie jest pan na bieżąco. Lech jest jedenasty.
Który?

PS: Jedenasty. Prowadzi Jagiellonia Białystok.
A co to za klub? Lecha kojarzę z dobrej gry w europejskich pucharach. Nie wiedziałem, że są tak nisko w lidze.

PS: Na pana ręku widzę trzy wytatuowane daty. Co one oznaczają?
To daty ślubu i urodzin moich dzieci.


Rozmawiał we Francji MACIEJ KALISZUK
Źródło:www.sports.pl


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://i.imgur.com/lv3dO.jpg

Offline

 

#5 2011-01-17 12:48:33

 FanFutbolu

Forumowicz

Skąd: Tokio
Zarejestrowany: 2011-01-16
Posty: 9
Punktów :   

Re: Informacje o Futbolu

Premier League. Kuszczak odrzucił ofertę Erikssona



Bramkarz Manchesteru United Tomasz Kuszczak odrzucił ofertę wypożyczenia do Leicester City.
Od dłuższego czasu na Wyspach mówi się o odejściu Tomasza Kuszczaka z Manchesteru, ale ostatnio Polak po raz kolejny zapowiedział, że zamierza zostać i walczyć o pozycję numer jeden w bramce "Czerwonych Diabłów".
Menedżer Leicester City Sven-Goran Eriksson miał nadzieję, że uda mu się mimo wszystko skusić Polaka wypożyczeniem, ale plany te legły w gruzach.
- Tomasz nie chciał przyjść do Leicester - stwierdził Szwed.

Kuszczak wciąż liczy, że zajmie miejsce Edwina van der Sara, gdy ten zakończy karierę.

Źródło : sport.pl

Ostatnio edytowany przez FanFutbolu (2011-01-17 12:50:58)


http://a.imagehost.org/0479/Lech_wybral_swoja_miss_3161868.jpg
KOLEJORZ I LOVE

Offline

 

#6 2011-01-18 13:43:44

 Dragon

Super Moderator

Skąd: Radom
Zarejestrowany: 2011-01-18
Posty: 5
Punktów :   
IDOL: Alessandro Del Piero

Re: Informacje o Futbolu

Lech pomoże wzmocnić kadrę Polski.



Manuel Arboleda na początku lutego złoży dokumenty niezbędne do uzyskania polskiego obywatelstwa - informuje "Przegląd Sportowy". Kolumbijczyk powinien to zrobić po powrocie ze zgrupowania Lecha Poznań, a przed wyjazdem na kolejny obóz.

31-letni obrońca może liczyć na powołanie do kadry Polski od selekcjonera Franciszka Smudy. - Piłkarz spełnia wszystkie wymogi stawiane obcokrajowcom starającym się o polskie obywatelstwo. Może liczyć na naszą pełną pomoc - mówi dyrektor sportowy Lecha Marek Pogorzelczyk w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

- Mamy w klubie osoby, które załatwiają sprawy związane z naszymi zagranicznymi zawodnikami. I oni mogą teraz pomóc Manuelowi, ale to on osobiście musi udać się do właściwego urzędu - dodaje Pogorzelczyk.

Dokumenty złożone przez Arboledę muszą przejść przez: Wielkopolski Urząd Wojewódzki, Komendę Wojewódzką Policji, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji i Kancelarię Prezydenta RP. Jeśli ta ostatnia, dzięki interwencji Bronisława Komorowskiego, zadziała szybko, już za kilka miesięcy "Maniek" będzie mógł występować w biało-czerwonych barwach.

źródło : WP.PL

Offline

 

#7 2011-01-18 19:17:57

 marcin

Administrator

3399176
Call me!
Skąd: Będzin
Zarejestrowany: 2011-01-15
Posty: 518
Punktów :   17 
IDOL: Artur Boruc

Re: Informacje o Futbolu

Transfer Wołąkiewicza sfinalizowany



Hubert Wołąkiewicz jest już piłkarzem Lecha Poznań. Zawodnik kilka dni temu podpisał kontrakt ważny od 1 lipca 2011 roku – Zgodnie z naszym wcześniejszymi informacjami udało się dojść do porozumienia z władzami Lechii Gdańsk. Ostatecznie sfinalizowaliśmy definitywny transfer Huberta już w tym oknie transferowym. Zatem od rundy wiosennej zawodnik będzie mógł występować w barwach Kolejorza – mówi dyrektor sportowy Lecha, Marek Pogorzelczyk.

Źródło :www.lechpoznan.pl


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://i.imgur.com/lv3dO.jpg

Offline

 

#8 2011-01-25 17:18:16

 marcin

Administrator

3399176
Call me!
Skąd: Będzin
Zarejestrowany: 2011-01-15
Posty: 518
Punktów :   17 
IDOL: Artur Boruc

Re: Informacje o Futbolu

Smuda podał kadrę, są niespodzianki!



Roger Guerreiro z AEK Ateny, Arkadiusz Głowacki z Trabzonsporu i Wojciech Szczęsny z Arsenalu Londyn znaleźli się w gronie piłkarzy powołanych przez trenera reprezentacji Polski Franciszka Smudę na towarzyski mecz z Norwegią (9 lutego, w portugalskim Faro).

rodzony w Brazylii Guerreiro wraca do kadry po ponad rocznej przerwie. Ostatnie spotkanie rozegrał w niej 14 listopada 2009 roku, z Rumunią (0:1) w debiucie Smudy w roli selekcjonera. Jego powołanie można uznać za niespodziankę, choć ostatnio coraz częściej występuje w AEK Ateny.

Jeszcze dłużej nie grał w narodowych barwach Głowacki. Po raz ostatni w kończącym eliminacje mistrzostw świata 2010 roku meczu ze Słowacją (0:1). Smuda powołał obrońcę tureckiego Trabzonsporu na jesienne spotkania z Ukrainą i Australią, ale przyjazd na zgrupowanie uniemożliwiła mu kontuzja.

Szczęsny 18 listopada 2009 w meczu z Kanadą (1:0) w Bydgoszczy zadebiutował w reprezentacji, ale później trenerzy stawiali na innych bramkarzy. W ostatnich tygodniach 20-latek coraz częściej występuje w podstawowym składzie londyńskiego Arsenalu.

Sporym zaskoczeniem jest też powołanie 20-letniego Grzegorza Krychowiaka, który występuje we francuskim drugoligowcu Stade Reims, do którego wypożyczony jest z Girondins Bordeaux. Defensywny pomocnik zadebiutował w kadrze pod wodzą Leo Beenhakkera 14 grudnia 2008 roku na zgrupowaniu w Turcji w meczu z Serbią (1:0).

Wcześniej, 6 lutego w Vila Real de Santo Antonio Polska, w składzie złożonym z piłkarzy krajowych klubów, zmierzy się towarzysko z Mołdawią. W tym spotkaniu szansę na debiut w biało-czerwonych barwach będzie miał Michał Kucharczyk z Legii Warszawa, który na poczatku sezonu był objawieniem ekstraklasy.

W tym składzie znajdzie się również Rafał Murawski, który do niedawna występował jeszcze w Rubinie Kazań, a w poniedziałek ponownie związał się z Lechem Poznań.

Oprócz niego na mecz z Norwegią pozostanie jeszcze trzech piłkarzy występujących w rodzimej ekstraklasie. Są to: Adrian Mierzejewski, Tomasz Jodłowiec i Maciej Sadlok, wszyscy z Polonii Warszawa. Smuda pozwoli wrócić do zespołu Czarnych Koszul jedynie Arturowi Sobiechowi, którego zastąpi Ireneusz Jeleń. Napastnik Auxerre wraca do reprezentacji po kontuzji i operacji kolana.

Bramkarze: Grzegorz Sandomierski (Jagiellonia Białystok), Sebastian Małkowski (Lechia Gdańsk)

Obrońcy:

Hubert Wołąkiewicz, Grzegorz Wojtkowiak, Marcin Kikut (wszyscy Lech Poznań), Maciej Sadlok, Tomasz Jodłowiec (obaj Polonia Warszawa), Jakub Rzeźniczak (Legia Warszawa)

Pomocnicy i napastnicy.

Ariel Borysiuk, Maciej Rybus, Michał Kucharczyk (wszyscy Legia Warszawa), Rafał Murawski, Tomasz Bandrowski (obaj Lech Poznań), Szymon Pawłowski, Dawid Plizga (Zagłębie Lubin), Janusz Gol (GKS Bełchatów), Cezary Wilk (Wisła Kraków), Adrian Mierzejewski i Artur Sobiech (Polonia Warszawa)

Zawodnicy powołani na mecz z Norwegią:

Bramkarze:


Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn), Przemysław Tytoń (Roda Kerkrade)

Obrońcy:

Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund), Kamil Glik (Bari), Dariusz Dudka (Auxerre), Grzegorz Krychowiak (Reimes), Tomasz Jodłowiec, Maciej Sadlok (obaj Polonia Warszawa), Arkadiusz Głowacki (Trabzonspor)

Pomocnicy i napastnicy:


Rafał Murawski (Lech Poznań), Ludovic Obraniak (Lille), Adam Matuszczyk (FC Koeln), Kamil Grosicki (Sivasspor), Roger Gierreiro (AEK Ateny), Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowski (obaj Borussia Dortmund), Ireneusz Jeleń (Auxerre), Adrian Mierzejewski (Polonia Warszawa).


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://i.imgur.com/lv3dO.jpg

Offline

 

#9 2011-01-26 19:04:06

 marcin

Administrator

3399176
Call me!
Skąd: Będzin
Zarejestrowany: 2011-01-15
Posty: 518
Punktów :   17 
IDOL: Artur Boruc

Re: Informacje o Futbolu

Jaliens oficjalnie w Wiśle



Holenderski środkowy obrońca Kew Jaliens podpisał 2,5 letnią umowę z Wisłą Kraków - poinformowała oficjalna strona Wisły Kraków.
Holender w Polsce jest od niedzieli. W tygodniu przeszedł badania i uzgadniał warunki nowego kontraktu z "Białą Gwiazdą". Do podpisania umowy doszło w środę. Klub poinformował, że Jaliens będzie grał z numerem 2, z którym występował także w swoim ostatnim klubie - AZ Alkmaar.

32-letni piłkarz rozegrał prawie 400 meczów w lidze holenderskiej, w europejskich pucharach zaliczył równo 50 występów, a w 2006 roku reprezentował Holandię na mistrzostwach świata w Niemczech.
- Dla drużyny ważne jest to, żeby na pozycji stopera mieć kogoś doświadczonego. Na lewej stronie środka obrony mamy Gordana Bunozę, który jest bardzo utalentowanym piłkarzem, ale jest młody. Mieliśmy kilka opcji, ale zdecydowaliśmy, że musi to być zawodnik doświadczony, a taki jest Kew - mówił po podpisaniu kontraktu przez Jaliensa dyrektor sportowy Wisły Kraków, Stan Valckx. - On wie, czego oczekujemy, wie, jak radzić sobie z presją. Z tym stykał się w swoich poprzednich klubach - dodał.

- Na początku nie byliśmy pewni, czy uda nam się pozyskać takiego gracza. Rozmawiałem z nim i starałem się go zachęcić do przejścia do Wisły. Opowiadałem mu o klubie, o przyszłości i naszych celach. Dzięki temu zapałał entuzjazmem do naszej propozycji" - opowiedział Valckx.

Prezentacja zawodnika odbędzie się w czwartek 27 stycznia o godz. 16:00.

Źródło:Sport.pl


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://i.imgur.com/lv3dO.jpg

Offline

 

#10 2011-01-26 19:24:08

 marcin

Administrator

3399176
Call me!
Skąd: Będzin
Zarejestrowany: 2011-01-15
Posty: 518
Punktów :   17 
IDOL: Artur Boruc

Re: Informacje o Futbolu

Marcelo Moretto blisko Arki



Dzisiaj na zgrupowaniu w Hiszpanii do zespołu dołączył brazylijski bramkarz Marcelo Moretto. Zawodnik uczestniczył już w porannym treningu i pozostanie z drużyną do końca obozu, zagra także w jutrzejszym sparingu z FC Timisoara.
Arka Gdynia informuje, że w dniu 25.01.2011 strony (tj. licencjonowany menadżer Karol Glomb, zawodnik i klub) podpisały oficjalnie ofertę (umowę przedwstępną) w sprawie zawarcia kontraktu na ustalonych warunkach. Kontrakt zostanie podpisany po uzyskaniu pozytywnych wyników testów medycznych w specjalistycznej klinice wskazanej przez klub. Kontrakt będzie obowiązywał do czerwca 2011 z opcją przedłużenia na następny sezon.

Obecnie trwają formalności związane z procedurami uzyskania pozwolenia na pracę oraz wizy pracowniczej. W przyszłym tygodniu zawodnik po zakończeniu zgrupowania przejdzie testy medyczne.
Marcelo Moretto urodził się 10 maja 1978 roku w Eldorado, 196 cm/94 kg. Ma za sobą występy w greckim AEK-u Ateny oraz portugalskich Felguerias, Vitorii Setubal i Benfice Lizbona. Do tego zespołu trafił w 2004 roku właśnie z Vitorii Setubal za 900 tys. euro.

Został kupiony do klubu dlatego, że kontuzji doznali dwaj inni bramkarze – Quim i Jose Moreira. Wcześniej razem z Vitorią Moretto zdobył Puchar Portugalii, a jego zespół w meczu finałowym pokonał właśnie Benfikę. W sezonie 2005/2006 Brazylijczyk grywał regularnie, a w pojedynku Ligi Mistrzów z FC Barcelona obronił rzut karny wykonywany przez Ronaldinho.

Dwukrotnie zachował czyste konto w meczach z Liverpoolem. W 2005 wygrał europejską klasyfikację bramkarzy pod względem puszczonych bramek w stosunku do minut spędzonych na boisku.

W sezonie 2006/2007 Moretto stracił miejsce w bramce Benfiki na rzecz Quima i jesienią został wypożyczony za 700 tys. euro do AEK-u Ateny. Po roku powrócił do Lizbony. Obecnie jest wolnym zawodnikiem, po rozwiązaniu kontraktu z Benfiką. W listopadzie 2009 był na testach w Wiśle Kraków. Jesienią występował w SC Olhanense – 9. zespole ligi portugalskiej. Zagrał w 13 meczach, w 4 zachował czyste konto.

Źróło:igol.pl


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://i.imgur.com/lv3dO.jpg

Offline

 

#11 2011-01-27 10:43:03

 marcin

Administrator

3399176
Call me!
Skąd: Będzin
Zarejestrowany: 2011-01-15
Posty: 518
Punktów :   17 
IDOL: Artur Boruc

Re: Informacje o Futbolu

Genialny gol Rudnevsa



Artjoms Rudnevs strzela dużo goli, niektóre są naprawdę ładne. Ale taki gol....
To była 12. minuta środowego sparingu z Lokomotiwem Płowdiw. Piłkę z prawej strony dorzucił Semir Stilić, ta trafiła do Łotysza, a on zrobił to:



Pytanie za sto punktów. Łotysz mierzył, czy to prostu tak mu wyszło?

Lech rozbił w środę Bułgarów 4:0. Oprócz tego trafienia Rudnevs dorzucił jeszcze jedną bramkę. Trzecią zdobył Bartosz Bosacki z rzutu karnego, a czwarte trafienie to był samobój.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://i.imgur.com/lv3dO.jpg

Offline

 

#12 2011-02-05 10:10:08

 marcin

Administrator

3399176
Call me!
Skąd: Będzin
Zarejestrowany: 2011-01-15
Posty: 518
Punktów :   17 
IDOL: Artur Boruc

Re: Informacje o Futbolu

Powołania Del Bosque



9 lutego na całym świecie rozegrane zostaną towarzyskie mecze międzypaństwowe. Na boisko wybiegną również Hiszpanie, którzy zmierzą się z Kolumbią. Opiekun mistrzów świata, Vicente Del Bosque, ogłosił powołania na to spotkanie.

Wśród piłkarzy wezwanych na zgrupowanie przed meczem z przeciwnikiem z Ameryki Południowej brakuje niespodzianek. Większość stanowią tradycyjnie zawodnicy dwóch najsilniejszych drużyn Półwyspu Iberyjskiego, Barcelony i Realu. Niemal wszyscy, poza czterema wyjątkami, biegają po hiszpańskich boiskach. Prawie każdy z powołanych graczy brał udział w mundialu w RPA, z którego „La Furia Roja” wróciła ze złotym medalem.

Pełna lista powołanych:
Bramkarze: Iker Casillas (Real Madryt), Victor Valdes (FC Barcelona), Jose Manuel Reina (Liverpool FC)
Obrońcy: Alvaro Arbeloa, Sergio Ramos (Real), Gerard Pique (Barcelona), Carlos Marchena, Joan Capdevila (Villarreal CF),
Pomocnicy: Xavi, Andres Iniesta, Sergio Busquets (Barcelona), Xabi Alonso (Real), Cesc Fabregas (Arsenal Londyn), Santi Cazorla (Villarreal), David Silva (Manchester City), Jesus Navas (Sevilla FC)
Napastnicy: David Villa, Pedro (Barcelona), Fernando Torres (Chelsea Londyn), Fernando Llorente (Athletic Bilbao)

Źródło:igol.pl


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://i.imgur.com/lv3dO.jpg

Offline

 

#13 2011-02-06 09:07:20

 marcin

Administrator

3399176
Call me!
Skąd: Będzin
Zarejestrowany: 2011-01-15
Posty: 518
Punktów :   17 
IDOL: Artur Boruc

Re: Informacje o Futbolu

Polonia Warszawa - Zenit Sankt Petersburg 1-0 (1-0)



W półfinale turnieju Marbella Cup 2011 Polonia Warszawa wygrała z mistrzem Rosji - Zenitem Sankt Petersburg 1-0 (1-0). W finale "Czarne Koszule" zmierzą się ze zwycięzcą meczu pomiędzy Spartą Praga a Dnipro Dniepropietrowsk.


Polonia Warszawa - Zienit Sankt Petersburg 1-0 (1-0)
1-0 Euzebiusz Smolarek 9

Żółte kartki: Estrada, Sadlok, Gołębiewski - Kierżakow, Dienisow.

Sędziował: Francisco Guerra (Estepona).
Widzów: 200.

Polonia Warszawa: 30. Branislav Danilović (46, 81. Sebastian Przyrowski) - 2. Santiago Villafañe (46, 14. Jakub Tosik), 13. Adam Kokoszka (46. 6. Tomasz Jodłowiec), 3. Dariusz Pietrasiak (36, 21. Maciej Sadlok), 4. Đorđe Cotra - 10. Adrian Mierzejewski (46, 7. Janusz Gancarczyk), 11. Łukasz Piątek (46, 16. Miloš Adamović), 18. Łukasz Trałka (55, 20. Patryk Rachwał), 8. Diego Estrada (58, 15. Bruno), 17. Miloš Stojčev (61, 22. Tomasz Brzyski) - 9. Euzebiusz Smolarek (46, 19. Daniel Gołębiewski).

Zenit Sankt Petersburg:
16. Wiaczesław Małafiejew - 2. Aleksandr Aniukow (46, 18. Konstantin Zyrianow), 3. Bruno Alves, 6. Nicolas Lombaerts, 14. Tomáš Hubočan - 34. Władimir Bystrow (64, 57. Aleksiej Ionow), 27. Igor Dienisow, 25. Siergiej Siemak, 20. Wiktor Fajzulin (46, 8. Danko Lazović), 10. Danny - 11. Aleksandr Kierżakow (64, 23. Szabolcs Huszti


Marcin Malinowski


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://i.imgur.com/lv3dO.jpg

Offline

 

#14 2011-02-07 20:45:19

 marcin

Administrator

3399176
Call me!
Skąd: Będzin
Zarejestrowany: 2011-01-15
Posty: 518
Punktów :   17 
IDOL: Artur Boruc

Re: Informacje o Futbolu

Kuriozalny gol i pierwsze zwycięstwo Polaków w 2011 roku



http://i.imgur.com/Nngyw.jpg

fot. Newspix.pl/Łukasz Grochala/Cyfrasport



Reprezentacja Polski w swoim pierwszym meczu w 2011 roku wygrała z Mołdawią 1:0 (1:0) w portugalskim mieście Vila Real de Santo Antonio. Jedyna bramka w tym spotkaniu padła po fatalnym błędzie bramkarza Mołdawii.

iało-Czerwoni prowadzenie objęli już po kwadransie. Dawid Plizga zdecydował się na strzał z dystansu, a bramkarz Mołdawii popełnił fatalny błąd mając piłkę w rękach i przepuszczając ją między nogami.

Świetnie spisywał się w bramce Polski Grzegorz Sandomierski, którego wyjście z bramki uratowało piłkarzy Franciszka Smudy od utraty gola.

Trzykrotnie na listę strzelców mógł wpisać się Dawid Nowak. Za pierwszym razem przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. W drugiej sytuacji pogubił się w polu karnym i piłkę odebrali mu obrońcy. Trzecią okazję miał po podaniu Szymona Pawłowskiego, ale piłka po jego wślizgu minęła lewy słupek bramki Mołdawii.

W drugiej połowie przewagę mieli rywale Biało-Czerwonych. Polacy nie potrafili dłużej utrzymać się przy piłce, ale grali dobrze w defensywie nie pozwalając Mołdawii na rozwinięcie skrzydeł.

bramkarz wychodząc z bramki źle obliczył lot piłki, ta przeskoczyła obok niego, dopadł do niej Doros, ale z ostrego kąta trafił tylko w boczną siatkę. Kilka minut później po kontrze Mołdawii znów było groźnie - na nasze szczęście Bugaiov z odległości 15 metrów nie trafił w bramkę.

W końcówce wyraźnie juz zmęczeni Polacy grali na utrzymanie wyniku, skutecznie rozbijając akcje rywali. W doliczonym czasie gry Plizga zmarnował stuprocentową okazję - w komfortowej sytuacji, nie atakowany trafił w bramkarza.

Najważniejsze jest zwycięstwo w pierwszym meczu Polaków w 2011 roku, bowiem Franciszek Smuda miał do dyspozycji zaledwie 14 piłkarzy.

Pierwotnie w kadrze było 17 zawodników, ale Polonia Warszawa nie zgodziła się na wcześniejszy przyjazd do prowincji Algarve Artura Sobiecha i Tomasza Jodłowca, a z kolei Smuda nie chciał wystawiać na boisko graczy po jednym, krótkim treningu.

Polska - Mołdawia 1:0 (1:0)
Bramka - Dawid Plizga (15)
Żółte kartki: Dawid Plizga - Igor Tigirlas, Alexandru Epureanu, Victor Golovatenco, Anatolie Doros
Sędzia: Ivo Santos (Portugalia).
Widzów: ok. 150.

Polska: Grzegorz Sandomierski - Marcin Kikut, Piotr Celeban, Grzegorz Wojtkowiak, Hubert Wołąkiewicz - Szymon Pawłowski, Dawid Plizga, Janusz Gol, Ariel Borysiuk (79-Cezary Wilk), Michał Kucharczyk (46-Jakub Rzeźniczak) - Dawid Nowak.

Mołdawia: Stanislav Namasco - Vitalie Bordian, Victor Golovatenco (78-Igor Armas), Alexandru Epureanu, Vadim Bolohan - Igor Tigirlas (46-Artur Patras), Petru Racu (63-Simion Bulgaru), Eugeniu Cebotariu (53-Valeriu Andronic), Alexandru Suvorov (63-Denis Calincov) - Igor Picusciac (59-Igor Bugaiov), Anatolie Doros.

Źróło:Onet.pl


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://i.imgur.com/lv3dO.jpg

Offline

 

#15 2011-02-22 09:54:17

 marcin

Administrator

3399176
Call me!
Skąd: Będzin
Zarejestrowany: 2011-01-15
Posty: 518
Punktów :   17 
IDOL: Artur Boruc

Re: Informacje o Futbolu

Z Cottbus do Cracovii



Dawid Krieger przechodzi testy medyczne. Napastnik z rezerw Energie Cottbus ma być rozwiązaniem problemów z atakiem. Krieger na pierwszych testach w klubie był na początku stycznia, ale odprawiono go bez wiążącej odpowiedzi.

22-latek udał się na sprawdziany do Ruchu. Potem czekał na sygnał z któregoś klubu. Odezwały się Pasy, bo żaden z testowanych po Kriegerze napastników nie zachwycił trenera Jurija Szatałowa. W tej sytuacji krakowianie postawili na młodość. Tylko potencjał chłopaka rodem z Rudy Śląskiej mógł uwieść Cracovię, bo osiągnięcia ma on skromne. Krieger nie przebił się w Energie.
Jesienią grał w IV-ligowych rezerwach i strzelił 7 bramek w 19 meczach. - To wysoki, mierzący 186 centymetrów piłkarz. Dobrze się porusza w polu karnym - stwierdził dyrektor sportowy Tomasz Rząsa. Kontrakt Kriegera w Cottbus wygasa z końcem czerwca, więc Cracovia będzie musiała zapłacić drobną kwotę Niemcom, ok. 50 tys. euro. Za tyle Pasy będą mieć kolejnego napastnika, ale nie wiadomo, o jakich umiejętnościach.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://i.imgur.com/lv3dO.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl